Informační centrum pro mládež Teplice

logo

Kam na adventní výlet? Pevnost Konigstein

28. 11. 2016 - Články -> Informace z regionu

Pevnost Königstein zve od 26. listopadu každý ze čtyř adventních víkendů na 21. historicko-romantický vánoční trh. „Königstein - Vánoční pohádka". Již 21. ročník historického romantického vánočního trhu na pevnosti Königstein je příjemnou alternativou k předvánočnímu nákupnímu shonu. V sobotu 26. listopadu ve 12 hodin bude trh oficiálně zahájen nakrojením štoly, která je tento rok deset metrů a 21 centimetrů dlouhá.

Königsteinský vánoční trh je otevřený o všech adventních víkendech, a sice v sobotu a v neděli vždy 11-19 hodin. Všechny výstavy na pevnosti jsou otevřené, je tudíž možné navštívit také všechny vnitřní prostory pevnosti. V areálu pevnosti bude postaveno 70 stánků řemeslníků a obchodníků, z toho přibližně čtvrtina v podzemních kasematech. Pevnost Königstein je jednou z nejkrásnějších skalních pevností v Evropě a jednou z důležitých památek v Sasku. Zasazena je do bizarní skalnaté krajiny pískovcových kopců s nedobytným opevněním 247 metrů nad hladinou Labe, která je viditelná už z dálky.

Vstupné na vánoční trh je obsaženo do vstupného na pevnost a obsahuje použití výtahu a vstup na všechny výstavy 8€/6€, rodinné tj. max. 4 děti do 16 let + 2 dosp. 21€, skupiny od 20 dospělých 6€, skupiny od 15 dětí či školní třídy 3€ za osobu, nárok na slevu mají žáci, studující a tělesně postižení po předložení průkazu. TIP: slevu na vstupném lze získat pomocí Kulturního pasu Euroregionu Elbe/Labe.

A jak se do pevnosti dostanete? Osobním autem po dálnici od Prahy A 17 (D8) - výjezd Pirna, dále po B 172 ve směru na Bad Schandau, vlakem od Děčína do zastávky Königstein směr Děčín-Drážďany s přestupem v Bad Schandau, autobusem Festungsexpress od deseti hodin z městečka Königstein v půlhodinovém intervalu a od parkoviště „Am Malerweg" kyvadlově. TIP: pro cestu vlakem lze využít speciální jednodenní síťové jízdenky Elbe-Labe. (tz)

 

Zdroj : i-teplice.cz

Vložila Hana Haamplová, vedoucí ICM